Nina LaCour

Urodzona i wychowana w rejonie East Bay w Kalifornii, przekroczyła most Golden Gate, by uzyskać tytuł licencjata na San Francisco State University. Następnie wróciła do Oakland, by szlifować kreatywne pisanie w Mills College. Jej praca dyplomowa okazała się jednocześnie jej pierwszą powieścią, wydaną pod tytułem „Hold Still”. Otrzymała za nią wyróżnienie Williama C. Morrisa od American Library Association.

Nina została wychowana w szacunku dla sztuki. Jej babcia prowadziła zajęcia z malowania porcelany, ojciec był nauczycielem, a następnie dyrektorem szkoły, a matka uczyła sztuki w liceum.

Zanim zdobyła sławę i uznanie jako pisarka sama uwielbiała uczyć, biorąc udział w konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień literackich, a jej powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Autorka została nagrodzona prestiżową The Michael L. Printz Award w 2018 roku. Ma na swoim koncie pięć uznanych przez krytyków powieści dla młodzieży, opublikowanych przez Dutton Books, które stały się niekwestionowanymi bestsellerami, zgarniając najwyższe oceny od recenzentów.

Jej najbardziej znane i doceniane powieści to „Tak jest okej”,Watch Over Me”, „Hold Still”, „The Disenchantments” i  „Everything Leads to You”. Jest także współautorką „You Know Me Well”, powieści napisanej we współpracy z Davidem Levithanem i licznych antologii, w tym „Summer Days” i „Summer Nights” pod redakcją Stephanie Perkins. 

Książki autora