O nas

Nasz zespół

Krzysztof Grudziński

Krzysztof Grudziński
Prezes zarządu
k.grudziński@marginesy.com.pl

Absolwent Politechniki Gdańskiej Wydziału Telekomunikacji i programu MBA Uniwersytetu Minnesota przy Szkole Głównej Handlowej. Pracę rozpoczął w 1993 roku w Master Food Polska (dzisiaj Mars Polska) od stanowiska przedstawiciela handlowego, a zakończył w roku 2003 na stanowisku dyrektora handlowego. W latach 2004–2009 jako Prezes Zarządu zarządzał Vin & Spirit Luksusowa S.A., polskim oddziałem szwedzkiej firmy Absolut Spirit. W latach 2009–2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Hoop Polska.

Natalia Sikora

Natalia Sikora
Dyrektorka wydawnicza
n.sikora@wydawnictwo-jaguar.pl

Natalia Sikora jest wydawczynią i redaktorką prowadzącą w wydawnictwie Jaguar. 

Anna Pawłowicz

Anna Pawłowicz
Dyrektorka ds. produkcji
a.pawlowicz@wydawnictwo-jaguar.pl

To ona stoi za przygotowaniem każdej książki do druku i szykuje zamówienia, żebyście jak najszybciej mogli dostać nasze nowe tytuły! Czuwa nad całym procesem produkcyjnym, nie straszne jej konsultacje z grafikami czy pilnowanie redakcji i korekt. Miłość do książek towarzyszy jej przez całe życie, dlatego już w młodości zdecydowała się na podwójne studia - skończyła bibliotekoznawstwo i polonistykę. Prywatnie kociara, zapalona podróżniczka. Nadal nie wie, czy woli kawę, czy herbatę, więc często ma przy sobie po kubku każdej, tak na wszelki wypadek. Odpoczywa przy garach i piekarniku. Lubi bawić się w ręczne wytwory z wełny czy sznurka. W quizach dotyczących historii kina jest zwykle bliska kompletu punktów. Kocha starego rocka i poezję śpiewaną, choć zdarza jej się sięgać między innymi po elektroswing, psychodelę czy jazz. Jeśli tylko udaje jej się upolować parę wolnych dni, czmycha z Warszawy do ukochanego domu na wsi pod Olsztynem. Matka córce i dwóm kotkom (na zdjęciu z Lorcą). Od lat dzieli życie z takim samym jak ona (albo i większym) fanatykiem książek.

Anna Salwa

Anna Salwa
Redaktorka
a.salwa@wydawnictwo-jaguar.pl

Absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Szukając na siebie pomysłu, trafiła na staż do Wydawnictwa WAB, aby następnie zatrzymać się na dłużej w Grupie Wydawniczej Foksal w dziale praw autorskich, a potem w redakcji. W Jaguarze łączy obowiązki sekretarza i redaktora, korzystając do woli z możliwości zaczytywania się w literaturze młodzieżowej i new adult. Uwielbia się wzruszać i robi to przy każdej nadarzającej się okazji.

Julia Szymczak

Julia Szymczak
Sekretarzyni redakcji
j.szymczak@wydawnictwo-jaguar.pl

Absolwentka Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją amerykańską, francuską i włoską. Wcześniej związana z agencją literacką Graal. W Jaguarze pełni funkcję sekretarzyni redakcji.

Agnieszka Słowik

Agnieszka Słowik
Kierowniczka działu promocji
a.slowik@wydawnictwo-jaguar.pl

Aleksandra Sękowska

Aleksandra Sękowska
Specjalistka ds. promocji
a.sekowska@wydawnictwo-jaguar.pl

Agata Nowak

Agata Nowak
Specjalistka ds. sprzedaży
a.nowak@marginesy.com.pl

Agata Nowak przygodę z rynkiem książki zaczęła od pracy w księgarni, później związana z Wydawnictwem Zakamarki. W Jaguarze odpowiedzialna za sprzedaż, relacje biznesowe, obsługę podczas targów oraz koordynację ecommerce.

Zakochana w Szwecji, języku szwedzkim i szwedzkiej literaturze. Miłośniczka twórczości Astrid Lindgren i fanka Stiega Larssona. Jako autorka strony na instagramie dziewczyna_wloczykija często podróżuje po światach książek. Zwiedza w ten sposób Szwecję, podążając śladami literatury. O książkach może rozmawiać bez końca i zawsze powtarza, że książek nigdy dość, tylko kupuje kolejne regały.

Adam Górnicki

Adam Górnicki
Młodszy specjalista ds. sprzedaży
a.gornicki@marginesy.com.pl

Z branżą książek związany od 16 lat. Zaczął od otwierania listów w niemieckim wydawnictwie, a teraz sprzedaje książki. Jeżeli na stoisku targowym zobaczysz wiecznie uśmiechniętego, wysokiego faceta to na pewno będzie to on.

Uwielbia podróże. Nie ma dla niego problemu, żeby po pracy wsiąść w samochód i po paru godzinach wysiąść na morskiej plaży. Woda to jego żywioł. Od małego, jak tylko ją widział, od razu chciał do niej wskakiwać. Latem woda, pływanie i żagle, a zimą stoki, śnieg i narty. Po prostu pozytywnie zakręcony specjalista.

Wojciech Radziwon

Wojciech Radziwon
Kierownik sprzedaży
w.radziwon@wydawnictwo-jaguar.pl

Asolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Od dziecka miłośnik książek, stały bywalec księgarń i antykwariatów. Od ponad dziesięciu lat związany z rynkiem książki. Przeszedł wszystkie szczeble obsługi handlowej i dystrybucji książek. Od rozwożenia towaru do księgarń, przez rozkładanie książek na półkach, po ustalanie strategii dystrybucyjnej. W naszym wydawnictwie odpowiedzialny za kreowanie polityki sprzedażowej – dba o to, by czytelnicy mieli możliwie najlepszy dostęp do naszych książek.

Marzena Brynda

Marzena Brynda
Specjalistka ds. sprzedaży
m.brynda@wydawnictwo-jaguar.pl

Jan Morka

Jan Morka
Kontroler finansowy
j.morka@marginesy.com.pl

Absolwent Politechniki Warszawskiej, programu MBA oraz studiów podyplomowych z zakresu finansów na Akademii Koźmińskiego w Warszawie (dawniej WSPiZ im. L.Koźmińskiego). Ma wieloletnie doświadczenia w zarządzaniu księgowością spółek handlowych i produkcyjnych.

W Jaguarze odpowiedzialny jest za kontroling finansowy, raportowanie do Grupy Bonnier oraz za internetową platformę sprzedażową.

Beata Misiurska

Beata Misiurska
Koordynatorka pracy biura
b.misiurska@wydawnictwo-jaguar.pl